Ήσυχο απόγευμα για τους παίκτες του ΠΑΟΚ Σταυρού που πέρασαν εύκολα από το Αδάμ, παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στην αποστολή της ομάδας υπήρχαν μόλις δώδεκα παίκτες.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 3΄ με κεφαλιά του Κίτσα. Οι γηπεδούχοι έχασαν την μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν κέρδισαν πέναλτι στο 32΄ το οποίο εκτέλεσε απελπιστικά άουτ ο τερματοφύλακας του Αδάμ. Στο 44΄ ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να κερδίσουν πέναλτι σε ανατροπή του Τσουραλάκη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κίτσας.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των Τσίτσου-Ζησάκη και σέντρα του τελευταίου, ο Κίτσας με κεφαλιά πέυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του, σημειώνοντας χατ τρικ. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1-3.