Σε μια μέρα ιδανική για ποδόσφαιρο τα Τριτωνάκια γνωρίσαν την ήττα με 2-1 σήμερα από τον Μακεδονικό Λητής.

Ο Μακεδονικός προηγήθηκε σχετικά νωρίς με κοντινό πλασέ και διπλασίασε τα τέρματα του με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή στο 25′. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου με όμορφο συνδυασμό, τα Τριτωνάκια μειώσανε σε 2-1 και έδωσαν άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για τα Τριτωνάκια. Είχαν την κατοχή, έκαναν τις ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν ήθελε να μπει.

Στο ποδόσφαιρο όμως κερδίζει αυτός που βάζει τα γκολ και έτσι ο Μακεδονικός πηρέ μια άξια νίκη και του αξίζουν συγχαρητήρια. Μοναδικό ελαφρυντικό μας, οι πολλές απουσίες καθώς δεν έπαιζαν πέντε βασικοί παίχτες με αποτέλεσμα ο πάγκος μας να αποτελείται από παιδιά του τμήματος προτζούνιορ.