Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, το οποίο πραγματοποιήθηκε σε θερμοκρασία υπό του μηδενός και σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο, τα Τριτωνάκια επιβληθήκαν με 1-2 του ΠΑΟΚ Σταυρού.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τις δυο ομάδες να είναι ισοδύναμες καθώς τα Τριτωνάκια θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί.

Η ισοφάριση ήρθε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και το παιχνίδι απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον καθώς και οι δυο ομάδες πάλεψαν για την νίκη.

Όλα τα παιδιά δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό και οι λίγοι τυχεροί που παρά το κρύο και το χιόνι που έπεφτε απολαύσανε πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα.

5 λεπτά πριν την λήξη ήρθε το νικητήριο γκολ. Με αυτό το παιχνίδι που κλείνει τον πρώτο γύρο, τα Τριτωνάκια πιάσανε τους 12 βαθμούς σε εννιά αγώνες και βρίσκονται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Προηγήθηκε και αγώνας των τζούνιορ των δυο ομάδων στον οποίο ο ΠΑΟΚ Σταυρού κέρδισε με 3-2 τα Τριτωνάκια.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διοίκηση του ΠΑΟΚ Σταυρού για την αρίστη φιλοξενία.