Θρίαμβος για το Στρατώνι στο ντέρμπι
Στρατώνι - Χαλκηδόνα 96-91

Μεγάλη νίκη για το Στρατώνι επί της Χαλκηδόνας σε ένα αγώνα θρίλερ, με τους φιλοξενούμενους να επιβεβαιώνουν ότι η θέση τους στην βαθμολογία είναι πλασματική. Με αυτή τη νίκη το Στρατώνι απέκτησε πλεονέκτημα 3 βαθμών από το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος από την 3η μόλις αγωνιστική. Ο αγώνας είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι με πάθος , ένταση , ανατροπές αλλά και αψιμαχίες στο τέλος του αγώνα. Το Στρατώνι ξεκίνησε δυνατά(9-4 στο 4') και διατήρησε ένα προβάδισμα μέχρι το 15', όμως οι φιλοξενούμενοι με πιο πολλές επιθετικές λύσεις πήραν το προβάδισμα και είχαν την πρωτοπορία μέχρι το 35'. Εκεί η ομάδα το Δημήτρη Μύθου με καλή άμυνα έδειξε να καθαρίζε το ματς αλλά μία χαμένη βολή στα 5'' και ένα τρίποντο του Τουλούμη στο 1'' έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση. Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι με ανεβασμένη ψυχολογία από το χιτσκοκικό φινάλε του κανονικού αγώνα πήραν τα ηνία και είχαν το προβάδισμα με 90-91 2' πριν τη λήξη έχοντας χάσει και 4 βολές. Όμως το Στρατώνι με τεράστια ψυχικά αποθέματα και με τη βοήθεια του κόσμου έκανε ένα σερί 6-0 και πέτυχε μια από τις μεγαλύτερες νίκες του στην Γ' Εθνική. Την επόμενη Κυριακή η ομάδα μας φιλοξενείτε από την νεοφώτιστη Δόξα Δρυμού σε μία καυτή έδρα, με τους γηπεδούχους να έχουν ρεκορ 2-1 μέχρι τώρα.

Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ - "ΤΑ Μ.Κ." ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 0 – 1
Με μία εκτός έδρας νίκης συνεχίζουν τα «Μεταλλεία Κασσάνδρας» Στρατωνίου την εξαιρετική πορεία τους. Τα «Μ.Κ» Στρατωνίου κέρδισαν με 0-1 τα Δουμπιά εκτός έδρας σε ένα εξαιρετικό αγώνα. Η ομάδα μας κατάφερε να βάλει το νικηφόρο γκολ κρατώντας μέχρι το τέλος το παιχνίδι στο 0-1. Ο επόμενος αγώνας είναι εκτός έδρας με τον Άγιο Νικόλαο. Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στην ομάδα μας!!!