Μία νίκη στους επόμενους δύο αγώνες θέλει το Στρατώνι για να κατακτήσει το Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και την άνοδο στην Β'.

Στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα μας κέρδισε πολύ δύσκολα το Ανατόλια μπροστά σε 200 φιλάθλους.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προυποθέσεις αφού οι φιλοξενούμενοι απαλλαγμένοι από το άγχος έφτασαν να προηγηθούν μέχρι και 7 πόντους (37-44,στο 18'), αλλά δύο τρίποντα του Πιπιλιάρη έφεραν τον αγώνα στα ίσια ακριβώς με τη λήξη του ημιχρόνου(47-47).

Στο 2ο ημίχρονο οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου έσφιξαν την άμυνα τους και με την βοήθεια του κόσμου πήραν μια μικρή διαφορά που την κράτησαν μέχρι το τέλος. Η νίκη του Ασβεστοχωρίου μέσα στον Δρυμό σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι μας άφησε με την αγωνία , αφού θέλουμε ακόμα μία νίκη.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή (9/5/2010) στον Σκοπό με τον τοπικό Ορφέα που θέλει την νίκη για να σωθεί στην κατηγορία.