"ΦΛΟΓΑ" Λαγκαδικίων - "ΑΕΤΟΣ" Άνω Σταυρού 3 - 3

Για άλλη μία αγωνιστική ο "ΑΕΤΟΣ" δείχνει την αποφασιστικότητά του για την παραμονή του στην κατηγορία.

Ο "ΑΕΤΟΣ" από την αρχή έδειξε τη διάθεση των προθέσεών του.

Βρήκε 2 φορές από το πρώτο ημίχρονο το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 - 2 πριν τη λήξη του και ισοφάρισαν στο δεύτερο σε 2 - 2.

Εκεί ο "ΑΕΤΟΣ" προηγήθηκε ξανά σε 2 - 3 κάτι όμως που δεν ήταν αρκετό γιατί στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν ξανά σε 3 - 3 που αποτέλεσε και το τελικό αποτέλεσμα.

"ΠΑΟΚ" Σταυρού - "ΔΙΓΕΝΗΣ" Κρυονερίου 3 - 0

Ήσυχο απόγευμα!!

Μία εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα του ΠΑΟΚ Σταυρού.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ήδη 2-0 με τέρματα που σημείωσαν οι Κίτσας στο 2΄ και Πασαλής στο 10΄. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κίτσας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 59΄ . Από εκείνο το λεπτό και μετά οι γηπεδούχοι έχασαν σωρείες ευκαιριών για να πετύχουν κι άλλα τέρματα χωρίς όμως επιτυχία.

Στα δυσάρεστα οι τραυματισμοί τριών παικτών του ΠΑΟΚ Σταυρού με σοβαρότερο αυτόν του δεκαεξάχρονου Χατζιλλάρι έπειτα από σύγκρουση με αντίπαλο επιθετικό. Ο νεαρός τερματοφύλακας είχε έντονες ζαλάδες και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Κέντρο Υγείας Μαδύτου για περαιτέρω εξετάσεις.

Το τραγικό και απαράδεκτο της υπόθεσης είναι ότι στο γήπεδο δεν παρουσιάστηκε –ως όφειλε- ο γιατρός του αγώνα.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του ΠΑΟΚ Σταυρού με τον Αετό στο τοπικό ντέρμπι.