Μεγάλη νίκη για το Στρατώνι

Μεγάλη εντός έδρας νίκη επί του Κένταυρου Καλλικράτειας με 88-75 , στο Χαλκιδικιώτικο ντέρμπι κορυφής σημείωσε το Στρατώνι. Οι αθλητές μας έκαναν ενα μουδιασμένο ξεκίνημα και έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν στο ημίχρονο με 37-41. Στο 2ο ημίχρονο οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου έδειξαν μεγάλο πάθος και με εκπληκτική άμυνα προηγήθηκαν μέχρι και με 21 πόντους διαφορά(85-64, στο 37'). Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας παρέμεινε στην κορυφή και αύξησε την διαφορά στους 3 βαθμούς από τους διώκτες της και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την Χαλκηδόνα στο μεγάλο ντέρμπι του Πρωταθλήματος. Ο προπονητής και οι αθλητές της ομάδας αφιερώνουν την νίκη στους κατοίκους του Στρατωνίου και τους εύχονται να βρούν τη δύναμη να επουλώσουν τις πληγές τους το συντομότερο δυνατό.