Μ.Κ. Στρατωνίου - ΠΑΟΚ Αρναίας 2-1

Ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, με την 14η αγωνιστική του 2ου γύρου, η ομάδα των «Μ.Κ» Στρατωνίου με εντός έδρας νίκη επί του ΠΑΟΚ Αρναίας. Η έντονη παρουσία των φιλάθλων, ενθάρρυνε τους παίχτες του Στρατωνίου και έτσι κατάφεραν να κάνουν το 2-1. Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Στρατωνίου έβαλε ο Προδρόμου ύστερα από φάουλ του Βαγιωνά, όπου τερματοφύλακας έκανε ασθενής απόκρουση και με κοντινή προβολή έκανε το 1-0. Λίγο αργότερα η ομάδα του ΠΑΟΚ Αρναίας ισοφάρισε με πέναλτι του Φυλακούρη στο 80’. Το τελικό 2-1 για την ομάδα του Στρατωνίου έκανε ο Λυκοτραφίτης 5 λεπτά πριν την λήξη με μακρινό σουτ. Η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Άγιο Νικόλαο εντός έδρας για την μάχη της πρώτης θέσης της κατηγορίας την επόμενη εβδομάδα.

Νέο "ΔΙΠΛΟ" για το Στρατώνι

Με μια ακόμα εκτός έδρας νίκη επί του Πευκοχωρίου με 77-92 συνέχισε το Στρατώνι. Μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα (21-15 στο 8') οι αθλητές μας επέβαλαν τον ρυθμό τους και με καλή άμυνα έφτασαν σε διαφορές 19 πόντων (42-61, 70-89) στο 2ο ημίχρονο. Το τελικό 77-92 επί του αξιόμαχου Πευκοχωρίου αλλά και οι ήττες των 2 από τις 3 ομάδες που μας ακολουθούν στην βαθμολογία μας γεμίζουν αισιοδοξία για την συνέχεια. Την ερχόμενη Κυριακή οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου δίνουν ένα πολύ σημαντικό αγώνα για την συνέχεια του πρωταθλήματος με τον τρίτο στη βαθμολογία Κένταυρο Καλλικράτειας στο Κλειστό της Ιερισσού και η παρουσία του φίλαθλου κόσμου είναι απαραίτητη.