Νίκη που τον στέλνει στα μπαράζ ανόδου!

Σημαντική νίκη για την ομάδα του ΠΑΟΚ Σταυρού που την διατηρεί στην τέταρτη θέση και οριστικοποιεί την συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου.

Αυτό που απομένει είναι να δούμε τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής, από τα οποία θα προκύψει η τελική θέση της ομάδας και η οποία θα είναι ή η τέταρτη ή η πέμπτη.

Στην πρώτη περίπτωση θα έχει πλεονέκτημα έδρας στην πρώτη φάση, ενώ στη δεύτερη περίπτωση θα ξεκινήσει με μειονέκτημα έδρας.

Το παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα καλό με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και πέτυχαν δύο τέρματα σε τρία λεπτά. Στο 49΄ έπειτα από έξοχη εκτέλεση φάουλ του Λιάμα, ο Κίτσας με διαγώνια καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0 και στο 52΄ μετά από γύρισμα του Ζησάκη ο Τσίτσος έκανε το 2-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τέλος σε 2-1.